Projekte te reja

Palasa

Palasa
Palasa BAY RESORT – nje thesar i vertete buze detit Jonian. Nje vend pushimi luksoz midis natyres mahnitese ku pamja e saj te jep ndjesi relaksuese.
Ne rreth 14 hektare toke do jete e organizuar dhe harmonizuar me natyren nje siperfaqe ndertimi prej 44.000m² , ku ne pjesen jugore te saj shtrihet deti.
Jane projektuar 160 njesi vilash te cilat ofrojne relaksin , privatesine dhe pamjen panoramike nga deti.
Aty ku natyra I ka bere bashke , malin dhe detin jane projketuar vila dhe hoteleria me nje arkitektur e nderthurur midis tradicionales dhe modernes, duke perdorur material prej guri dhe druri.
Fillimi i punimeve: 2016
Vendndodhja: Palase – Dhermi
Sipërfaqja e truallit: 14ha
Sipërfaqe ndërtimi: 44.000 m2
Tipologjia e ndertimit: Vila dhe Hoteleri

Shkarkoni broshurën:

Lexo me shume

San Pietro

San Pietro

San Pietro
Eshte zgjedhur pikerisht Gjiri i Lalezit, destinacioni I duhur per tu ndertuar San Pietro Resort, per vete shtrirjen gjeografike fushore dhe bukurite e gjelberta me pisha te larta.

Vetem 35 km nga Tirana , 30 km nga aeroporti nderkombetar dhe 2 ore nga Prishtina , ky kompleks madheshtor ofron plazhe me rere, per banoret qe do jetojne dhe per vizitoret saj.

Ne te gjithe siperfaqen e trulalit prej 350.000 m², do te jene te ndertuara 140.000 m² siperfaqe ndertimi nga te cilat,:

- 98.600 m² do te jete fshati turistik, nje residence e nderthurur bukur midis modernes dhe tradicionales, me vila dhe apartamente

- 41.400 m² hoteleri dhe resort

Nje vend ideal , per te pushura , jetuar dhe investuar

Fillimi i punimeve: 2016
Vendndodhja: Gjiri i lazit , Durres
Sipërfaqja e truallit: 350.000 m2
Sipërfaqe ndërtimi: 140.000 m2
Tipologjia e ndertimit: Vila dhe Hoteleri

Shkarkoni broshurën:

Lexo me shume

Fshati Turistik Jale

Fshati Turistik Jale

Ky fshat pushues ndodhet në Gjiun e Jalës, 55 km nga Vlora, porti i dytë ne vend. Fshati është përgjithësisht rezidencial me ndërtesa dy dhe tre katëshe. Sheshi në qendër, këndi i lodrave, kopshtet panoramike, pishina dhe restorantet ofrojnë gjithçka kështu që pushuesit vërtet mund të pushojnë dhe t’i shijojnë pushimet e tyre. Terrenet e molet ofrojnë një tërësi aktivitetesh si kamping, vozitje dhe peshkim. Fshati i Jalës u dizajnua nga studio italjane OIKOS Progetti.

Përfunduar: 2009
Sipërfaqe toke: 45.000 m2
Sipërfaqe rezidenciale: 4.100 m2
Sipërfaqe rekreative: 3.000 m2
Hotel: 2.200 m2
Vende parkimi: 250
Mole: 1.800 m2

Lexo me shume

Festival City

Festival City

Festival City është dizajnuar në bashkëpunim me Design International, një nga studiot më të njohura arkitektonike. Nga hapësira që zë, projekti do të jetë një qytet brenda qytetit, ku mund të gjesh: hapësira për banim, qendër tregtare, hotel, shkolla, kinema, parqe, fusha sporti, hipermarket, kafene, restorante dhe një shumëllojshmëri shërbimesh të tjera. Do të përbëhet nga 49 kulla rezidenciale 7-katëshe, që do të ndërtohen në katër faza.

Përfundon : 2010 (Faza e Parë)
Vendndodhja: Tiranë
Sipërfaqja totale: 673.500 m2
Administrim nga vetë Shoqëria
Lexo me shume

Mall of Albania

Mall of Albania

Mall of Albania, e vendosur në autostradën Durrës – Tiranë është zona më e re në zhvillim në vend dhe do të jetë një nga projektet më të mëdha të qendrave tregtare në Shqipëri. Me një sipërfaqe prej 69.200 m2, bëhet gjithashtu një nga më të mëdhatë e llojit të vet në Jug-Perëndim të Ballkanit. Qendra do të ofrojë hapësira zyrash bashkëkohore, një hotel, hapësira dyqanesh dhe argëtimi.

Përfundon: Shtator 2010
Vendndodhja: Kashar
Sipërfaqe totale: 478.000 m2
Administrim nga vetë Shoqëria

Shkarkoni broshurën:

Lexo me shume

Fshati Turistik Ksamil

Fshati Turistik Ksamil

Toka prej 295.000 m2, e rrethuar me det dhe shkëmbinj të thepisur, ndodhet në fshatin më jugor të qytetit të Sarandës, Ksamil. Pamja ballore mahnitëse e detit shtrihet deri në ishullin e Korfuzit. Dizajni i projektit përmban hotele, shtëpi pushimi, dyqane luksoze, ambiente argëtuese, park ujor dhe një mol të gjerë për barka dhe jahte.
Ky projekt ambicioz do të dizajnohet në bashkëpunim me studion arkitektonike greke ORIO & Partners.

Përfundon: 2011
Sipërfaqja e tokës: 295.000 m2
Sipërfaqja e ndërtimit: 50.600 m2
Vendndodhja: Ksamil
Qendra klimaterike ndahet në katër zona

Shkarkoni broshurën:


Lexo me shume

Kompleksi Filanto

Kompleksi Filanto

Kompleksi do të jetë një nga nga më të mëdhenjtë përsa i përket numrit të ndërtesave me 25 të tilla prej pesë, shtatë, nëntë dhe trembëdhjetë katëshe. Rezidentëve do t’u ofrohet një kombinim aktivitetesh relaksuese e argëtuese me sheshe, restorante dhe kënde lojrash për fëmijë.

Përfundon: 2010 (Faza e Parë)
Përfundon komplet: 2013
Sipërfaqe totale ndërtimi: 160.000 m2
Vendndodhja: Tiranë
Apartamente: 105.080 m2
Zyra: 18.774 m2
Dyqane: 22.384 m2
Hapësira tregtare: 5.024 m2
Parkim në dy kate nëntokë, Kopsht dhe sheshe të gjelbëruara – Administrim nga vetë Shoqëria
Lexo me shume

Eyes of Tirana

Eyes of Tirana

Eyes of Tirana ndodhet në qender të kryeqytetit dhe është një nga projektet më ambicioze të Masterplanit për Tiranën. Projektimi është vepër e një prej studiove më të mëdha daneze dhe është konceptuar sipas stilit të arkitektit Henning Larsen, me qëllim që të theksojë stilin arkitektural të qytetit. Maja e kullës, që hapet si lule, sfidon gravitetin. Atriumet kanë pamjen e një syri nga ka marrë dhe këtë emër.

Përfundon: 2010
Vendndodhja: Tirana
Sipërfaqe totale: 63.500 m2
Zonë Tregtare: 14.000 m2 (në 4 nivele)
Zonë restorantesh: 600 m2
Hapësirë zyrash për qera: 12.500 m2 (4 kate)
400 parkime të sigurta nëntokësore, Kafene, restorante, automatë dhe shërbime bankare – Administrim nga vetë Shoqëria

Shkarkoni broshurën:

Lexo me shume